top of page
269632_203562523030081_2438677_n.jpg

Biografia

Kacper Piskorowski artysta plastyk, urodzony w Legnicy w 1988 roku pierwsze obrazy malował w wieku kilku lat pod czujnym i bardzo krytycznym okiem Roberta Tracza, pierwszego surowego nauczyciela, który do dzisiaj pozostał dla niego wzorem i mistrzem.
Po ukończeniu V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy w 2007 roku rozpoczął studia na kierunku „malarstwo” w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Brał udział w polsko-walijskim projekcie artystycznym WJEC\CBA i uzyskał certyfikat o najwyższym stopniu oraz tytuł technika plastyka.
W 2010 r. odbyła się obrona. Jego praca dyplomowa nosiła tytuł „Sztuka artystów cierpiących na choroby psychiczne. Analiza wybranych twórców i ich dzieł” obronił ją serią dziesięciu obrazów.
Po obronie, artysta brał udział w Legnickich Promocjach, gdzie zostały zaprezentowane dwie prace. Kolejną wystawą na którą został zaproszony była XXVI Wystawa Zagłębia Miedziowego gdzie jego prace zawisły obok uznanych artystów oraz m.in. prac jego profesora Krzysztofa Makowskiego.
W 2011 roku te oraz inne prace zostały zaprezentowane w miejscowości Halden w Norwegii, a wystawa miała tytuł "Life and death". Ta sama wystawa kilka miesięcy później została zaprezentowana w Galerii Sztuki w Legnicy.
W 2012 r pokazał 2 prace na wystawie o tytule „Potęga Sztuki” prezentująca dokonania młodych legnickich artystów będących już absolwentami Akademii Sztuk Pięknych i innych szkół artystycznych.
Tego samego roku jedną z prac wykonaną w dość niekonwencjonalnym materiale jak na malarstwo – blachy , metalowe części – zaprezentował na wystawie o apokaliptycznym klimacie zatytułowanej „Koniec Świata” .
W lutym 2013 roku odbyła się obrona pracy mgr. na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tematem pracy było: Okrucieństwo w sztuce. Na przykładach twórczości Akcjonistów Wiedeńskich, Mariny Abramović, Oliviera de Sagazana i innych twórców. Artysta użył niebanalnych środków przekazu i nie skupił się tu jedynie na malarskim ujęciu problemu ale postawił sobie wyżej poprzeczkę tworząc całą serię instalacji z blach , metalowych części oraz multimedialnego dopełnienia. Prace te zostały również pokazane podczas wystawy „ Podwodny Wrocław” w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu. Rok później cała ta seria została ponownie zaprezentowana w Legnickiej Galerii Sztuki na wystawie pt. „Głuchy krzyk”
W lipcu 2015 roku seria 10 prac została zaprezentowana na Gdańskim Konwencie Tatuażu.

Dziedziny sztuki: malarstwo współczesne, portretowe, figuratywne, abstrakcyjne, sztuka poszukująca, muzyka eksperymentalna

 

 

 

 

Wystawy
 


- „Promocje 2010” – Legnicki konkurs dla absolwentów wyższych uczelni plastycznych.
- „XXVI Wystawa Zagłębia Miedziowego” – wystawa zbiorowa artystów Zagłębia Miedziowego.
- „Life and Death” - Halden, Norwegia 2011 rok. Wystawa indywidualna.
- „Life and Death” - Legnica, Galeria Ring. Wystawa indywidualna.
- “Potęga sztuki” – Legnica, Galeria Ring. Wystawa zbiorowa absolwentów V LO

w Legnicy.
- „Głuchy krzyk” – Wrocław Browar Mieszczański. Wystawa podyplomowa.
- Głuchy krzyk”- Galeria Sztuki w Legnicy. Wystawa indywidualna

bottom of page